poniedziałek, 27 października 2014

WIEŻA EIFFLA - CENY BILETÓW, GODZINY OTWARCIA I DOJAZD

Wieża Eiffla jest najbardziej rozpoznawalnym zabytkiem na świecie. Zaprojektowana przez Gustave'a Eiffela specjalnie na paryską Wystawę Światową w 1889 roku. Jako najwyższa budowla Paryża jest symbolem nie tylko miasta, ale i całej Francji. Codziennie oblegana jest przez rzesze turystów, dlatego warto zaoszczędzić czas i wcześniej przygotować się do jej zwiedzania.

CENY BILETÓW


Na Wieżę Eiffla możemy dostać się windą lub schodami. Druga opcja jest tańsza, ale dotrzemy w ten sposób jedynie do II piętra, na szczyt wjedziemy już tylko windą. Bilety można kupić w kasach znajdujących się pod konstrukcją, musimy się wtedy jednak liczyć z czekaniem w kolejce, lub z wyprzedzeniem na oficjalnej stronie (minimum 2 miesiące wcześniej). Poniżej ceny obowiązujące do 31 grudnia 2014 roku

Na wielu stronach możemy kupić bilety przez pośredników, ale trzeba się liczyć z dodatkową prowizją. 

Tutaj ceny biletów obowiązujące od 1 stycznia 2015 roku.Ważna informacja: Osoby, które chcą wejść na Wieżę Eiffla między 5 stycznia a 6 lutego 2015 roku, nie będą miały możliwości zakupu biletów online na szczyt. W zależności od warunków pogodowych, będzie można zakupić bilet na szczyt w kasie biletowej na II piętrze. Dodatkowo szczyt będzie zamknięty dla zwiedzających od 12 do 30 stycznia 2015 roku, ze względu na zaplanowane tam prace. 


GODZINY OTWARCIA


Wieża Eiffla otwarta jest dla zwiedzających przez cały rok, we wszystkie dni tygodnia.

W okresie letnim (13.06 - 31.08) od 9.00 do 0.45 (ostatni wjazd windą lub wejście schodami o północy, a na szczyt o 23.00).

W pozostałe dni roku ( 01.01 - 12.06 oraz 01.09 -31.12) od 9.30 do 23.45 (ostatni wjazd windą o 23.00, a na szczyt o 22.30, natomiast wejście schodami możliwe jest do godziny 18.00).

W okresie Świąt Wielkanocnych i wiosennych ferii we Francji wejście na Wieżę jest możliwe do północy.


DOJAZD


Metro: linia nr 6 stacje Trocadero, Bir Hakeim, Dupleix (warto wysiąść na stacji Bir Hakeim i podziwiać sam widok Wieży z metra, które jedzie na otwartej przestrzeni), linia nr 9 stacja Trocadero, linia nr 8 stacja Ecole Militaire

Kolej podmiejska: RER C, stacja Champs de Mars – Tour Eiffel

Autobus: linia nr 82 przystanek Tour Eiffel lub Champs de Mars, nr 42 przystanek Tour Eiffel, nr 87 przystanek Champs de Mars, nr 69 przystanek Champs de Mars

Poniżej mapa przedstawiająca dojście ze stacji metra Bir Hakeim do samej Wieży Eiffla.INFORMACJE DODATKOWE


Warto się wybrać w okolice Wieży Eiffla w nocy, kiedy jest oświetlona, a dodatkowo przez 10 minut każdej pełnej godziny migają na niej tysiące małych światełek. Widok jest po prostu niesamowity!2 komentarze:

  1. Tyle schodów? To ja już wolę windą, zapłacić więcej, wjechać wyżej i podziwiać widoki.

    OdpowiedzUsuń