czwartek, 9 października 2014

LES CHATEAUX DE LA LOIRE - ZAMEK W CHEVERNY

Zamek w Cheverny to jeden z nielicznych nadal zamieszkanych zamków w Dolinie Loary. Od ponad 600 lat należy on do rodziny Hurault, a jego wygląd nie zmienił się od XVII w. Do zwiedzenia jest udostępniona część zamku, a resztę zajmują pokoje właścicieli. Warto odwiedzić Cheverny, żeby zobaczyć jak żyje współczesna francuska arystokracja.WNĘTRZA

Zamek w Cheverny jest najlepiej umeblowany spośród wszystkich zamków w Dolinie Loary. Podziwiać możemy pokoje, które do niedawna zamieszkane były przez członków rodziny Hurault.
Sypialnia z zachowanym oryginalnym wystrojem

Część dzienna sypialni

Suknia ślubna obecnej Hrabiny Hurault


PARK ZAMKOWY

Obecnie przypałacowy park ma powierzchnię 100 ha, a las – 2 tys. ha. Na jego terenie znajduje się słynna psiarnia, Oranżeria, Sala Trofeów, ogród warzywny i staw.

Widok głównej alei

Zamkowy staw


Aleja prowadząca do Oranżerii, w której w sezonie letnim otwarta jest kawiarnia


Zamek w Cheverny znany jest z organizowanych do dziś polowań. W przyzamkowej psiarni znajduje się około 120 żywych psów myśliwskich będących mieszańcami angielskiego foxhounda i francuskiego poitevina oraz Sala Trofeów (Salle de Trophées) z około 2 tys. poroży. Największą atrakcją jest interesujący sposób karmienia takiej liczby psów. Poniżej możecie zobaczyć jak to wygląda. 
W ogrodzie warzywnym znajduje się jedna z największych kolekcji różnokolorowych wrzosów.Teren parku jest bardzo rozległy, więc właściciele umożliwili turystom jego zwiedzanie za niewielką opłatą. Możemy skorzystać ze specjalnych samochodów turystyczny, a w sezonie wybrać się w rejs łódką po rzece. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz