środa, 8 października 2014

ROMANTYCZNE MIEJSCA W PARYŻU

Paryż nie bez przyczyny nazywany jest miastem miłości. Romantyczne kawiarnie, ciasne zaułki czy place pełne artystów. Są jednak miejsca, które szczególnie przyciągają zakochanych. To tam spotykają się paryskie pary uciekając przed tłumem turystów. Jeśli więc planujecie romantyczny wyjazd ze swoją połówką to koniecznie zerknijcie tutaj. 
Palais de Chaillot na Trocadero, a szczególnie jego tarasy to miejsce spotkań paryskich par. Budynek został wybudowany na potrzeby wystawy światowej, a obecnie znajdują się w nim muzea, teatr i basen. Piękne miejsce, szczególnie dla zakochanych. Niezwykłość tego miejsca łączy się z pięknym widokiem na Wieżę Eiffla.

Hôtel de Ville (Ratusz) to jedno z najczęściej odwiedzanych przez turystów miejsc, ale upodobali je sobie również szczególnie zakochani, podobnie jak Ci uwiecznieni na jednym z najsłynniejszych zdjęć Roberta Doisneau - Pocałunek przed Hôtel de Ville . W zimie przed ratuszem otwarte jest lodowisko, na którym spotkać można zakochanych jeżdżących w rytm francuskich piosenek. 


Robert Doisneau "Le baiser de l'hôtel de ville"

Pont des Arts przecinający Sekwanę to prawdziwy symbol miłości. Jest na nim przyczepionych tysiące kłódek zakochanych par. Most został wybudowany w latach 80', a wypromowany dzięki finałowej scenie Seksu w wielkim mieście! Warto się na niego wybrać z butelką wina i podziwiać niezwykłe widoki. Od pewnego czasu władze Paryża starają się ograniczyć liczbę kłódek na moście ze względu na zniszczenia, które powodują. Więcej przeczytacie tutaj: http://sharmowa.blogspot.fr/2014/08/nasze-mosty-nie-udzwigna-waszej-miosci.html

Finałowa scena serialu "Seks w wielkim mieście" na Pont des Arts

Bassin de la Villette nadaje się w sam raz na wieczorny romantyczny spacer. Kanał jest miejscem, w którym paryżanie często organizują pikniki, grają w pétanque (tradycyjna francuska gra polegająca na zręcznościowym rzucaniu kulami w pobliże mniejszej) lub po prostu spacerują.


Ogrody, których w Paryżu jest całe mnóstwo to kolejne ulubione miejsce wypoczynku i romantycznych spacerów paryżan. Polecam szczególnie ogrody przy Palais-Royal (koło Luwru) - nota bene to tam Napoleon Bonaparte przeżył swoją pierwszą miłosną przygodę (z prostytutką).

Pola Marsowe to miejsce gdzie paryżanie hucznie świętują 14 lipca czy Nowy Rok. Przede wszystkim jednak masowo urządzają tam pikniki i spędzają czas ze znajomymi. Stąd jest też najlepszy widok na Wieżę Eiffla!

Ogród Moneta w Giverny można podziwiać na płótnach mistrza i filmie Allena "O północy w Paryżu". Pamiętacie tą piękną scenę i niesamowitą scenerię? Jeśli nie, to zerknijcie poniżej.

Scena z filmu "O północy w Paryżu" Woody'ego Allena kręcona w Ogrodach Moneta

Muzeum Rodina warte jest zobaczenia nie tylko ze względu na słynne "Dłonie", ale również ogrody i znajdującą się tam, wszystkim znaną rzeźbę "Myśliciela".

Rue Montagne St. Genevieve to prawdziwa paryska perełka. To po tej ulicy spaceruje w nocy, a później siada na pobliskich schodach bohater "O północy w Paryżu". Chwilę potem zostaje zabrany w niezwykłą podróż po Paryżu z lat 20' XX w. 

Restauracja Le Polidor - bywali tam wszyscy najwięksi artyści francuscy, idealne miejsce na romantyczną kolację lub oświadczyny. Wnętrza nie zmieniły się od ponad 100 lat i to tam bohater "O północy w Paryżu" spotyka samego Hemingwaya. 

Marché Paul Bert to słynny pchli targ, na którym znaleźć można wiele drobiazgów i staroci. Jeśli nie jesteśmy nastawieni na zakupy to wystarczy się po nim przejść i podziwiać niezwykłe meble, obrazy czy biżuterię.

Des 2 Moulins to kawiarnia, w której rozgrywała się część filmu "Amelia", który opowiada o największej znanej mi romantyczce!

Ogrody Wersalu nie ustępują w pięknie samemu pałacowi. Idealne miejsce na romantyczny spacer we dwoje czy rozmowę tête-à-tête w zabytkowej altanie.

I crème de la crème czyli Wieża Eiffla! To nie tylko symbol Paryża, ale i zakochanych! Która z nas nie marzyła o romantycznych zaręczynach w blasku jej świateł. Na górze możemy zjeść romantyczną kolację w wykwintnej restauracji lub wypić szampana na jej szczycie! Lampkę możemy zakupić w Champagne Bar (koszt najtańszej to już 12€). A po zmroku możemy podziwiać Wieżę Eiffla przy pięknym oświetleniu tysięcy migoczących światełek!


Paryż jest miastem miłości, a zakochani są w nim specjalnie traktowani. Nie od dziś wiadomo, że les gendarmes przymykają oko na wybryki kochanków, którzy oczarowani atmosferą miasta postanowili oddać się miłosnym uniesieniom!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz